مادر و دختر در حال بازی و ریاضی - خرید اسباب بازی آموزش جمع

برای شروع آموزش کودک هرگز زود نیست. کودکان پیش دبستانی، مهد کودک ‌ها، کودکان نوپا و بچه‌ های بزرگتر مشتاق یادگیری الفبا، شمارش، جمع، تفریق و موارد دیگر هستند! بهترین روش برای تشویق این است که با خرید اسباب بازی آموزش جمع و ریاضی و بازی های مناسب دیگر این اشتیاق کودکان را تقویت کنید.
اسباب بازی های آموزشی فواید بی شماری دارند و اصلی ترین آنها رشد کودکان است. در این مقاله تمام مزایای اسباب بازی های آموزشی ریاضی و اسباب بازی های جمع در رشد کودک شما مورد بحث قرار خواهد گرفت.

خرید اسباب بازی آموزش جمع چه فایده‌ای برای کودکان دارد؟

یک بازی سرگرم کننده ریاضی معمولاً قوانین، اهداف و رقابت را تعیین می کند، قوانین و اهداف مشخص مهم هستند، زیرا بچه ‌ها می‌دانند دقیقاً چه کاری انجام دهند. رقابت مهم است زیرا یک چالش به بچه‌ ها می ‌دهد. بهترین بازی های ریاضی دارای سطح چالش مناسبی هستند. بچه ها مجبورند هنگام بازی استراتژی های خود را انتخاب و استفاده کنند. و اگر بازی های صحیح را انتخاب کنید، بازی ها می توانند به کودکان کمک کنند تقریباً هر آنچه را که برای ریاضیات ابتدایی لازم دارند فرا بگیرند. بازی های خوب و کودک محور به گونه ای طراحی شده‌اند که بی حوصلگی و ناامیدی را از تمرین‌های تکراری لازم برای تسلط بر مهارت‌ها و مفاهیم مهم ریاضی در کودکان، خارج کنند.
خرید اسباب بازی آموزش جمع بسیاری از مهارت های برنامه درسی رسمی را آموزش می دهند یا تقویت می کنند، به علاوه مهارتی که یادگیری رسمی گاهی اوقات، به اشتباه، آن را کنار می گذارد، مهارت سرگرمی با ریاضیات، سخت فکر کردن و لذت بردن از آن.

پازل اعداد - خرید اسباب بازی آموزش جمع
بچه ها همیشه کنجکاو هستند که چیزهای جدید را کشف کنند و یاد بگیرند. آنها دائماً به دنیای اطراف خود علاقه مند هستند و کاوش در طبیعت فعال آنها بخشی از رشد است. والدین می‌توانند با خرید اسباب بازی آموزش جمع و ریاضی به فرزندان خود در رشد و درک محیط اطراف خود کمک کنند. اسباب بازی‌های آموزشی با افزایش ضریب هوشی کودکان، ارضای کنجکاوی آنها، کمک به آنها در یادگیری جهان پیرامون و همچنین منبع سرگرم کننده ای، از رشد کودکان پشتیبانی می کنند.

پیشنهاد سمف کیدز: بازی رومیزی کودک

طراحی های مختلف برای خرید اسباب بازی آموزش جمع ریاضی نیز باعث ایجاد خلاقیت در کودکان می شود.

 1. کودکان را وادار به صحبت در مورد ریاضی می‌کند
  وقتی بچه‌ها با هم بازی می‌کنند، به آنها موضوعی برای گفتگو می‌دهد. این اتفاق می ‌تواند در حین بازی یا بعد از اتمام بازی رخ دهد. نکته اصلی، فراهم آوردن ساختاری برای کودکان است که موجب بحث و گفتگو می ‌شود.
 2. زمانی برای بررسی رفتارهای کودک دارید
  در حالی که بچه‌ های شما درگیر بازی‌ های ریاضی هستند، شما آزادانه قادر به مشاهده و ارزیابی در یک کودکان خود در یک محیط غیررسمی هستید. می توانید اقداماتی را که انجام می دهند و تصمیماتی که می گیرند تماشا کنید. آنچه را که مشاهده می کنید یادداشت برداری کنید. بچه‌ های شما متوجه نخواهند شد که شما چه کاری انجام می‌دهید و فشار آزمایش شدن برای آنها وجود نخواهد داشت.
 3. از سبک‌های مختلف یادگیری استفاده کنید
  بیایید در مورد تمایز صحبت کنیم. بچه های ما درست مثل ما به روش های مختلف یاد می گیرند! بنابراین، چرا از روش های مختلف استفاده نکنیم. این جایی است که بازی ها وارد می شوند. بازی ها برای موارد زیر مناسب هستند:
  افرادی که به صورت بصری یاد می‌گیرند، وقتی مدل ها و نمایش های تصویر وجود دارد؛
  افرادی که به صورت حرکتی یاد می‌گیرند، وقتی بازی ها شامل تجارب عملی و حرکت می شوند؛
  یادگیرندگان شنیداری، وقتی بچه ها به طور آشکار با یکدیگر ارتباط برقرار می کنند و صحبت می کنند؛
 4. تعامل و انگیزه دانش آموزان را افزایش دهید
  خیلی ساده، بچه ها (و بزرگسالان!) از انجام بازی ها لذت می برند. بنابراین بیایید از این عشق به بازی برای پرورش نگرش مثبت در مورد ریاضیات استفاده کنیم.
 5. در افزایش ضریب هوشی آنها کمک می کند
  اسباب بازی های آموزشی به گونه ای طراحی شده اند که سواد، هماهنگی چشم، حفظ، مهارت های حرکتی و مهارت های شناسایی کودکان را افزایش می دهند. از آنجا که اسباب بازی های آموزشی سرگرم کننده و لذت بخش هستند ، بچه ها می توانند زمان کافی برای یادگیری دقیق و حفظ مهارت های عملی داشته باشند.
 6. توسعه مهارت های حل مسئله را افزایش می دهد
  یکی از مهمترین اهمیت اسباب بازی های آموزشی ریاضی ظرفیت آنها در به چالش کشیدن ذهن کودک است. اسباب بازی هایی مانند بازی های ریاضی و جمع کودکان را تشویق می کنند تا وقتی دنباله مرحله به مرحله حل مسئله خاص را دنبال می کنند ، فکر کنند. همانطور که آنها به روش های مختلف حل معما فکر می کنند، ذهن آنها رشد می کند و با گذشت زمان مهارت های حل مسئله را پیدا می کنند.
 7. خلاقیت را افزایش می دهد
  کودکان با حس کنجکاوی باورنکردنی به دنیا می آیند. در تلاش برای درک محیط اطراف، بچه ها با کنجکاوی اشیا اطراف را جستجو می کنند.
 8. تمرکز کودکان را افزایش می دهد
  تمرکز بچه ها حداقل است. آنها به سرعت نسبت به مسائل و مردم نیز بی روح و بی علاقه می شوند. با اسباب بازی مناسب ریاضی مانند جمع می توان به کودکان کمک کرد تا تمرکز خود را افزایش دهند.
 9. باعث توسعه عاطفی و اجتماعی کوکان می شوند
  اسباب بازی های آموزشی ریاضی نه تنها در پرورش مهارت بلکه در پرورش مهارت های اجتماعی و عاطفی در بین بچه ها نیز مفید هستند. هنگام بازی، کودکان با نشانه های اجتماعی و عاطفی مانند خشم، خنده و گریه روبرو می شوند. به این ترتیب، آنها می توانند موقعیت های مختلف احساسی را درک کرده و سازگار شوند.
 10. توسعه حس آنها را افزایش می دهد
  انواع مختلف اسباب بازی های آموزشی با تکامل حواس خاص مرتبط هستند. رایج ترین حس هایی که اسباب بازی های آموزشی به دنبال ایجاد آن هستند شامل حس لامسه ، بینایی و شنوایی است. همانطور که بچه ها با استفاده از اسباب بازی های آموزشی رشد می کنند، از این طریق، آنها می توانند احساس خود را نسبت به تجربیات فردی بیان کنند.

بیشتر بخوابید:  چگونه یادگیری شعبده‌ بازی می‌تواند به تقویت مهارت‌های کودک شما کمک کند؟

بازی های ریاضی ساختار و فرایندی را برای مشارکت کودکان جهت دستیابی به یک هدف خاص فراهم می کنند. رسیدن به آن هدف ممکن است چالش برانگیز باشد، اما چالش آن چیزی است که بازی را سرگرم کننده می کند. علاوه بر تمام آموخته های ریاضیات بنیادی هنگام بازی، کودکان در حال ایجاد اعتماد به نفس به عنوان حل مسئله هستند و مهارت های مهم اجتماعی-عاطفی را تمرین می کنند. با خرید اسباب بازی آموزش جمع و استفاده از مطالب ساده و کمی برنامه ریزی، مربیان دوران کودکی می توانند با استفاده از بازی ها به ایده های مهم ریاضی دامن بزنند و به آنها کمک می کنند چیزهای زیادی در مورد تفکر یاد بگیرند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست های مرتبط