پسر بچه در حال انجام بازی فکری - خرید بازی فکری رومیزی کودک

وقتی صحبت از خستگی در حین قرنطینه COVID-19 شد، پازل‌ها، جدول کلمات متقاطع و خرید بازی فکری رومیزی کودک بسیار مورد توجه قرار گرفتند. به نظر می‌رسد که بازی‌ها می‌توانند با یک اثر جانبی خوشایند همراه باشند: آنها برای مغز شما مفید هستند. آیا تا به حال به این مسئله فکر کرده‌اید که بازی‌ها می‌توانند سالم باشند؟ از این رو در این مقاله می‌خواهیم در مورد مزایای بازی‌های فکری برای کودکان صحبت کنیم.

زندگی سالم شامل مغز سالم است. مغز فراتر از فقط فکر کردن کار می‌کند، اساساً همه کارهایی را که انجام می‌دهیم کنترل می‌کند.

اگر مغز شما سالم نباشد، اجزای دیگر در بدن شما نمی توانند سالم باشند.

بنابراین برای داشتن سلامتی کلی، مهم است که بدانید برای داشتن مغز سالم چه کاری می‌توانید انجام دهید و سپس این کار را انجام دهید.

پسر بچه در حال انجام بازی فکری - خرید بازی فکری رومیزی کودک

مزایای بازی‌های فکری برای کودکان و سلامت مغز چیست؟

بازی‌های فکری راهی عالی برای کمک به بچه ها در رشد و نمو آنها است. مغز کودکان با سرعت بالایی در حال رشد است. هرچه کودک کوچکتر باشد، یادگیری برخی موارد آسان‌تر است. به همین دلیل کودکانی که در سنین کودکی زبان دوم به آنها آموزش داده می‌شود بیشتر از کسانی که در اواخر زندگی سعی در یادگیری زبان‌های جدید دارند، آن را به خاطر می‌سپارند.

خرید بازی فکری رومیزی کودک یک روش عالی برای کمک به کودکان شما در رشد مغز است. این بازی‌ها می‌تواند به تقویت مهارت‌های خاص مانند حافظه و حتی بهبود تمرکز کمک کند. . آنها همچنین می‌توانند راهی عالی برای آموزش مغز و تقویت حافظه و مهارت‌های تفکر باشند.

همچنین خرید بازی فکری رومیزی کودک به تحریک توانایی‌های شناختی کودک کمک می‌کند، همچنین به او کمک می‌کند تا بی‌حرکت بنشیند و در یک کار متمرکز شود. در ادامه مطلب ببینید که چرا کودکان به عنوان بخشی از برنامه یادگیری خود به بازی‌های فکری نیاز دارند.

پیشنهاد سمف کیدز: بازی فکری کودک

بازی‌های فکری روند تفکر را بهتر می‌کنند

بازی فکری در واقع یک معمای تفکر است که از منطق برای یافتن پاسخ استفاده می‌کند. اگرچه معما یا سودوکو که بچه‌ها در تلاشند حل کنند ممکن است ساده باشد، اما برای حل آن باید فرایند تفکر متفاوتی را اجرا کنند. تفکر جانبی یا حل مشکلات با رویکرد غیرمستقیم یا خلاقانه اغلب مورد استفاده قرار می‌گیرد و به کودک کمک می ‌ند از زاویه دیگری به یک راه حل برسد. از آنجا که بازی‌های فکری برای کشش ذهن طراحی شده‌اند، کودک را ترغیب می‌کند که به فکر بیفتد که با روشی جایگزین با این مشکل روبرو شود، عملی که می‌تواند در مراحل بعدی زندگی به کودکان کمک کند.

یک نوع تمرین برای ذهن هستند

خرید بازی فکری رومیزی کودک و بازی‌های معمایی ذهن را به روشی متفاوت از یادگیری متعارف تمرین می‌دهند. مانند هر عضله دیگر، ما باید مغز خود را در فرم حفظ کرده و قدرت ذهنی خود را حفظ کنیم و شروع از سنین پایین به ما کمک می‌کند.

داشتن ذهن ورزشی می‌تواند به کارهای مدرسه کودکان، فعالیت‌های بدنی و توانایی سازگاری سریعتر با چیزهای جدید کمک کند. انواع بازی‌های فکری و معمایی به این امر کمک می‌کند و برای همه مناسب است. سعی کنید معماها، سودوکو، جدول کلمات متقاطع، بازی یک نفره یا حل مکعب Rubik را انجام دهید. انجام مخلوطی از بازی‌های فکری بهتر از یک مورد است.

تمرکز را بهبود می‌بخشد

تمرکز چیزی است که همه کودکان خردسال با آن دست و پنجه نرم می‌کنند، به دلیل اینکه دامنه توجه آنها کمتر است. . انجام یک تیزر یا پازل تحریک کننده و سرگرم کننده مغز، کودکان را ترغیب می‌کند تا مدت طولانی روی یک مسئله متمرکز شوند. چیزی خیلی آسان به سرعت کنار گذاشته می‌شود و یک معما که سخت است می تواند احساسی برای دوباره امتحان کردن را ایجاد کند. اطمینان حاصل کنید که هر بازی فکری متناسب با سن و توانایی کودک شما است و کودک را به ادامه کار تشویق کنید.

دختر بچه در حال انجام بازی فکری - خرید بازی فکری رومیزی کودک

خلاقیت را تحریک می‌کند

همانطور که در بالا ذکر شد، بازی‌های فکری نیاز به تفکر جانبی و یافتن راه حل‌های خلاقانه دارند. باید خلاقیت کودکان تشویق شود و یک برنامه فکری می‌تواند به تقویت این امر کمک کند. . نیاز به فکر کردن در خارج از چارچوب برای حل یک معما را می‌توان در زمینه‌های دیگر یادگیری آنها، از هنر گرفته تا نوشتن خلاق و همچنین بازی با دوستانشان‌، به کار برد. اگر به کودک کمک کند یادگیری بهتری داشته باشد، می‌توان از تفکر خلاق برای موضوعاتی که قوانین سختگیرانه‌تری مانند ریاضیات و علوم دارند نیز استفاده کرد.

بیشتر بخوانید:  حافظه، توجه و تمرکز

حافظه را بهبود می‌بخشد

بازی‌های حافظه و فکری از همان کودکی با کودکان انجام می‌شود، زیرا این بازی‌ها یک نقطه شروع برای یادگیری و حفظ اطلاعات است. انجام پازل‌های مغزی که به حافظه خوب نیاز دارند فعالیتی است که کودکان باید انجام دهند، زیرا مهارت‌هایی که برای یک بازی می‌آموزند می‌تواند در کار مدرسه و آزمون‌ها در کلاس به کار رود. از همه بهتر، کودکان حتی متوجه نخواهند شد که در حال تقویت و آموزش حافظه خود با بازی‌های فکری مغز هستند و این کار را به یک فعالیت سرگرم کننده تبدیل می‌کنند و احساس کار نمی‌کنند.

سخن پایانی 

برای آینده کودکان برای بهبود یادگیری و پرورش مغز کودک از بازی‌های فکری کمک گرفته وخرید بازی فکری رومیزی کودک را در اولویت قرار دهید. این بازی‌ها با افزایش فعالیت مغز ذهن کودک را پرورش داده و او را برای درک بهتر درس‌ها در کوتاه مدت و پیشرفت‌های چشمگیر در دراز مدت کمک می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست های مرتبط