دختر بچه در حال بازی با اسلایم - خرید پک ساخت اسلایم کودک

اسلایم یک محصول اسباب بازی ساخت شرکت ماتل بود و در فوریه ۱۹۷۶ معرفی شد. انواع مختلف اسلایم در طول سال‌ها منتشر شد، از جمله اسلایم‌های رنگی یا حاوی حشرات لاستیکی، کره چشم و کرم‌ها. اسلایم‌ها در چند سال گذشته محبوبیت فراوانی بین مردم پیدا کرده‌اند. به لطف ظاهر دلربا و بافت کش‌دار، نه تنها برای بزرگترها بلکه برای برای کودکان نیز به یکی از محبوب‌ترین اسباب بازی ها تبدیل شده‌اند. خرید پک ساخت اسلایم کودک از هدایایی است که قطعا فرزند شما را به وجد می‌آورد.

اسلایم چیست؟

اسلایم ماده‌ای چسبناک و غلیظ است که با مخلوط کردن ترکیبی به نام سدیم بورات یا بوراکس با آب ایجاد می‌شود. این بافت ضخیم، چسب مانند است و می‌تواند در انواع رنگ‌ها ساخته شود.

اسلایم از کجا آمده؟

اسلایم برای اولین بار در سال ۱۹۷۶ وارد صحنه شد و اساساً از آدامس گوار، یک محصول پودری استخراج شده از لوبیای گوار، ساخته می‌شد. از آن زمان، انواع مختلفی از اسلایم ایجاد شده است. بعضی از آنها چند رنگ و برخی دیگر پر زرق و برق، با فیلم‌های چشم نواز و عجیب اعتیاد آور از افرادی که با اسلایم بازی می‌کنند و اغلب به صورت آنلاین و به صورت ویروسی پخش می‌شوند. خرید پک ساخت اسلایم کودک از مزایایی برخوردار است که در ادامه به توضیح آن میپردازیم.

دختربچه در حال اضافه کردن رنگ به اسلایم - خرید پک ساخت اسلایم کودک

پیشنهاد سمف کیدز:  اسباب بازی تنظیم هیجان کودک

انواع اسلایم:

 • اسلایم معمولی

اسلایم معمولی پایه‌ای برای بیشتر اسلایم‌ها است.

 • شفاف

اسلایم شفاف شباهت زیادی به اسلایم معمولی دارد با این تفاوت که شفاف است.

 • ترد

اسلایم کرانچی با افزودن دانه‌های شناور که صدای تردی زیبایی به آن می‌دهد، ساخته می‌شود.

 • جیگلی

اسلایم جیگلی یک اسلایم معمولی با آب اضافه شده است که به آن بافتی شاداب می‌بخشد.

 • کره

اسلایم کره نوعی اسلایم معمولی است که با افزودن خاک رس درست می‌شود. اسلایم کره دارای بافتی شبیه خاک رس است که می توان آن را با چاقو پخش کرد.

 • کرکی

اسلایم کرکی بافت خوبی دارد اما ماندگار نیست و پس از چند روز سفت می‌شود

 • متالیک

اسلایم متالیک اسلایم شفافی است که با رنگدانه و یا رنگ اکریلیک متالیک مخلوط شده است.

 • ابر

اسلایم ابری اسلایم معمولی است که برف فوری به آن اضافه می‌شود و ابری نرم مانند برف ایجاد می‌کند.

 • کوه یخ

اسلایم کوه یخی، اسلایم کرکی است که به مدت ۳ روز کنار گذاشته شده است. روی اسلایم بافت سختی ایجاد می‌شود که شکستن آن لذت‌بخش است.

در اینجا ۵ دلیل وجود دارد که چرا خرید پک ساخت اسلایم کودک و دعوت از کودک برای بازی با آن پیشنهاد خوبی است. حقایق مربوط به ایمنی اسلایم، چگونگی مهار خرابکاری و نحوه تمیز کردن اسلایم از روی لباس، فرش و موارد دیگر آورده شده است:

 • اسلایم علم است.

اسلایم بچه‌ها را با مفاهیم علمی پلیمرها، مایعات غیر نیوتنی، ویسکوزیته و موارد دیگر آشنا می‌کند. اسلایم در ابتدایی‌ترین سطح یک آزمایش شیمی است که نشان می‌دهد چه اتفاقی می‌افتد وقتی دو ماده با هم ترکیب می‌شوند و ساختار مولکولی آنها تغییر می‌کند و ماده جدیدی را تشکیل ‌می‌دهند. در حالی که علم اغلب از طریق کتاب آموخته می‌شود، آزمایش‌های عملی بهترین راه برای پرورش عشق به شیمی و علم است. هیچ کس هرگز مایعی غیر نیوتنی را درک نکرده است بدون اینکه واقعاً آن را در دست گرفته و ببیند چگونه رفتار می‌کند.

 • اسلایم باعث افزایش ذهن آگاهی می‌شود.

بازی با اسلایم باعث می‌شود در لحظه حضور داشته باشید. با وجود بسیاری از وسایل مختلف برای پرت شدن حواس، از جمله تلویزیون، بازی‌های ویدئویی و برنامه‌های تلفن همراه، چیزی که می‌تواند توجه کودک را از لوازم الکترونیکی دور کرده و به لحظه فعلی تبدیل کند، مزیتی برای والدین محسوب می‌شود. تجربه حسی غوطه‌وری میکرومونت یا لحظاتی را در اختیار کاربران قرار می‌دهد که ۱۰ درصد تمرکز و آگاهی فرد را در خود نگه می‌دارد.

 خرید انواع بازی رومیزی کودک در سمف شاپ

 • باعث افزایش زمان بازی مستقل می‌شود.

نوعی فعالیت مستقل است که بچه‌ها می‌خواهند انجام دهند. برای کسی که عادت دارد همیشه سرگرم باشد، بازی با اسلایم راهی خوب برای سرگرمی است. زمان بازی مستقل مهم است، زیرا به اعتماد به نفس و تمرکز طولانی مدت کمک می‌کند.

 • می‌تواند به مهارت‌های حرکتی خوب کمک کند.

اسلایم یک اسباب بازی حسی است و به همین دلیل می‌تواند به مهارت‌های حرکتی کمک کند. مشارکت در این فعالیت مستلزم استفاده از دست و چشم کودک است، به راحتی قابل انعطاف است و روشی سرگرم‌کننده و ابتکاری است که کودکان را به تمرین قدرت، کنترل حرکتی خوب و مهارت می‌رساند.

 • آرامش‌بخش است

بزرگترین مزیت بازی با اسلایم حس آرام کردن آن است. حتی برای بزرگسالان، وقت گذاشتن برای نگه داشتن آن ماده چرب در دستان خود و بازی با آن بسیار آرامش‌بخش است. اسلایم می‌تواند سطح استرس را کاهش دهد و روحیه شما را بهتر کند. . اگر با جوانی روبرو هستید که اضطراب دارد یا اغلب از موقعیت‌ها عصبی است، تهیه اسلایم برای بازی با آن ممکن است یک راه حل خوب برای اعصاب باشد.

 • به کودکان کمک می‌کند تا تمرکز را یاد بگیرند.

همه می‌دانیم که کودکان خردسال به سختی  می‌توانند تمرکز خود را برای مدت طولانی بر روی چیزها نگه دارند. کودکان باید یاد بگیرند که چگونه توجه کنند، و اسلایم آنها را مجبور می کند تا روی وظیفه پیش روی خود تمرکز کنند.

 • تسلط باعث ایجاد اعتماد به نفس می‌شود

اعتماد به نفس و پشتکار. این‌ها ویژگی‌هایی است که والدین می‌خواهند به فرزندان خود القا کنند و چه راهی بهتر از این که به آنها اجازه دهند در کاری که از آن لذت می‌برند متخصص شوند. همه ما می‌دانیم که بچه‌ها عاشق اسلایم هستند و خیلی‌ها به شت به آن علاقمند هستند.

دختر بچه در حال بازی با اسلایم - خرید پک ساخت اسلایم کودک

آیا بازی اسلایم بی‌خطر است؟

این مهمترین سوالی است که ممکن است ذهن والدین را به خود مشغول کند. به طور خلاصه، بله، اسلایم برای اکثر بچه‌ها کاملاً بی‌خطر است.

ماده موثره در اکثر دستورهای تهیه اسلایم (به استثنای اسلایم‌های خوراکی) مشتقات بوراکس، یک ماده معدنی طبیعی مانند سدیم تترابورات و اسید بوریک است. بوراکس در واقع به عنوان صابون و ضد عفونی کننده در بسیاری از محصولات استفاده می‌شود. علاوه بر بوراکس، دو فعال کننده متداول مورد استفاده در ساخت اسلایم، نشاسته مایع است که حاوی سدیم تترابورات و محلول نمکی است که حاوی اسید بوریک است. به همین خاطر خرید پک ساخت اسلایم کودک در دسته بندی کاملا بی خطر قرار می‌گیرد.

چگونه می‌توان اسلایم را از لباس، فرش و موارد دیگر پاک کرد؟

 • اگر روی لباس، فرش، کف، حتی مو اسلایم می‌بینید، بهترین روش برای از بین بردن آن استفاده از سرکه سفید است. و چون با استفاده از سرکه بدبو می‌شوند بچه‌ها سریع یاد می‌گیرند که دوباره آن را همه جا پخش نکنند!
 • برای از بین بردن اسلایم خشک شده روی سطح سخت مانند کاشی، روی کاشی سرکه بریزید و بگذارید تا اسلایم نرم شود. سپس با استفاده از یک کاردک رنگ آن را جدا کنید.
 • اگر اسلایم روی لباس شما ریخته بود، ناحیه آسیب دیده را به مدت یک دقیقه در سرکه خیس کنید و سپس آن را مالش دهید تا حل شود. مثل همیشه بشویید و خشک کنید.
 • هرچه سریعتر اسلایم را پاک کنید، راحت‌تر است! پاک کردن اسلایم که روی لباس خشک شده سخت‌تر است. و توجه داشته باشید که ممکن است سرکه همیشه راه حل خوب برای پاک کردن اسلایم نباشد.
 • همیشه موقع بازی بچه‌ها با اسلایم از لباس‌هایی استفاد کنید که دیگر به درد نمی‌خورد تا در صورت کثیف شدن مشکلی بوجود نیایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست های مرتبط