این صفحه مختص نتایج آزمون ارزیابی دوره ها است.

در صورتی که هیچ نموداری برای شما نمایش داده نمیشود ابتدا به صفحه دوره ها مراجعه کنید و آزمون موردنظرتان را تکمیل نمایید. باتشکر

از اینکه به ما اعتماد کردید سپاس‌گزاریم. امیدواریم  که تا این لحظه از انجام بازی‌ها با کودکتون لذت برده باشید. همونطور که قبلا گفتیم این پرسش‌ها با هدف ارزیابی وضعیت کودک در ۴ مهارت اصلی در حین دوره طراحی شدن.

هر ستون نموداری که مشاهده می‌کنید وضعیت کودک در ۴ مهارت اصلی رو به صورت مجزا نمایش می‌ده.

برای آشنایی بیشتر با این مهارت‌ها می‌تونین از طریق لینک زیر زیر وارد صفحه‌ی سمفولوژی بشین و درباره‌ی این ۴ مهارت بیشتر بخونین.

ستون آبی رنگ

این ستون مربوط به مهارت حرکتی کودکه. مهارت حرکتی مهارتیه که با عضلات ظریف و درشت بدن کودک سر و کار داره. خیلی از فعالیت‌هایی که کودک توی بازی‌های این دوره انجام می‌ده، مهارت‌های حرکتی رو درگیر می‌کنن. برای مثال کار با مداد و قلم‌مو، باز و بسته کردن گیره‌های لباس، استفاده از قیچی، پرتاب و هدایت توپ و بقیه‌ی فعالیت‌هایی که عضلات بدن کودک رو درگیر می‌کنن.

 

ستون طوسی رنگ

این ستون مربوط به مهارت شناختی کودکانه. مهارت شناختی مهارتیه که تمام موارد مربوط به آموزش کودکان رو شامل می‌شه. مواردی مثل شناخت رنگ‌ها، اعداد، اندازه‌ها و همینطور توجه و تمرکز، زیرمجموعه‌ی مهارت شناختی محسوب می‌شن. خیلی از فعالیت‌هایی که کودک توی بازی‌های این دوره انجام می‌ده، مهارت‌های شناختی رو درگیر می‌کنن. برای مثال بازی‌های مربوط به تطبیق رنگ‌ها و اندازه‌ها، دسته بندی و بازی‌هایی که توجه و تمرکز رو  درگیر می‌کنن.

 

ستون سبز رنگ

این ستون مربوط به مهارت اجتماعی کودکانه. مهارت اجتماعی مهارتیه که به تعامل و ارتباط کودک با دیگران مربوط می‌شه. تمام بازی‌های این دوره که به صورت رقابتی یا همکاری قابل اجرا هستن، مهارت اجتماعی کودک رو درگیر می‌کنن.

 

ستون نارنجی رنگ

این ستون مربوط به مهارت کلامی کودکانه. مهارت کلامی مهارتیه که به دایره‌ی لغات کودک و توانایی سخنوری و زبان‌آموزی کودک مربوط می‌شه. تمام بازی‌ها و فعالیت‌های این دوره که  به بیان نام رنگ‌ها، شمارش کلامی اعداد و بیان مفاهیم مختلف منجر می‌شن، مهارت کلامی رو درگیر می‌کنن.

 

امتیازهای مربوط به هر مهارت

  • اگر کودک شما توی یک مهارت امتیاز ۸ تا ۱۰ رو کسب کرده، توی این مهارت نسبت به همسن و سالانش وضعیت خیلی خوبی داره. پس با همین روند دوره رو ادامه بدید.
  • اگر کودک شما توی یک مهارت امتیاز ۶ تا ۸ رو کسب کرده، توی این مهارت وضعیت مطلوبی داره و با تکرار و تمرین یک سری فعالیت‌ها و بازی‌ها در دوره‌های مهارت‌آموزی، می‌تونه به بهترین سطح از اون مهارت توی سن خودش برسه.
  • اگر کودک شما توی یک مهارت امتیاز ۴ تا ۶ رو کسب کرده، توی اون مهارت نیاز به بهبود عملکرد داره و می‌تونه بهتر از این باشه. با انجام بازی‌ها و فعالیت‌های دوره‌ها‌ی مهارت‌آموزی و همینطور عمل به پیشنهادهای اختصاصی که بعد از این دوره به کودک شما می‌شه، این مهارت در کودک می‌تونه به سطح مطلوب گروه سنی خودش برسه.
  • اگر کودک شما توی یک مهارت امتیاز ۰ تا ۴ رو کسب کرده، نیازه که توجه ویژه‌ای به افزایش این مهارت در کودک داشته باشیم. اما جای نگرانی نیست. با تکرار و تمرین فعالیت‌ها و بازی‌های دوره‌های مهارت‌آموزی در کنار عمل به پیشنهاد‌های اختصاصی کودک شما، می‌تونیم کاری کنیم که اون مهارت در کودک به سطح مطلوب گروه سنی خودش برسه.

لطفا تا پایان دوره‌ی ارزیابی به طور مداوم به پرسش‌های این آزمون پاسخ بدید تا فرآیند ارزیابی کودک با دقت بیشتری انجام بشه.

هر ستون نموداری که مشاهده می‌کنید وضعیت کودک در ۴ مهارت اصلی رو به صورت مجزا نمایش می‌ده.

برای آشنایی بیشتر با این مهارت‌ها می‌تونین از طریق لینک زیر زیر وارد صفحه‌ی سمفولوژی بشین و درباره‌ی این ۴ مهارت بیشتر بخونین.